Mes neužmirštame nei vieno

10/29/2021

     Mes neužmirštame nei vieno! Nei šalia esančio, nei tų, kurie jau iškeliavo Amžinojo poilsio. Ir su gyventojais apie tai kalbame. 

    Mirusiųjų atminimas - svarbi Gyvenimo dalis, apie kurią nešauki, nesipuikuoji, o tiesiog - gyveni su tuo ir, atėjus reikiamai minutei, darai, ką reikia. Įsitraukia visi nameliai: darbuotojai su idėjomis, patarimais; gyventojai - kas kaip galėjo (pasirodo, yra mokančių pinti vainikus, skirtus laidotuvėms ar ant kapų). Šiemet vainikų ir puokščių gamybą organizavo Žibutė ir Rima (socialinės darbuotojos). Pamačius gėlių salono „Smiltė“ dovanotus žiedus, visiems buvo smalsu, kas čia vyksta. O sužinojus, kad gaminami vainikai ir puokštės mirusiųjų gyventojų kapams papuošti, greit plačią šypseną keisdavo nuoširdi rimtis ir pagarba. Ir kalbos pasikeisdavo, jos virsdavo tokios šeimos reikalų sprendimo pobūdžio: „Kiek kapų? Kada važiuosime? Kas veš? Kas gali padėti daryti? Gal dar ko reikia?..“ ir panašiai... Visai kaip namuose - tylus susikaupimas ir begalinė nuoširdi pagarba protėviams, artimiesiems. 

     Visą tą laiką, kol vyko „gamybos“ procesas, mus lankė saulė. Gal tai šilumos ženklas, kurį siunčia Išėję?!. Ir nepamiršta mūsų, kaip ir mes Jų...